Skip to main content

1. Dzisiejsza 2 niedziela Wielkiego Postu jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Ofiary, które będą zbierane po Mszach świętych do puszki w kościołach naszej Ojczyzny, przeznaczone są na finansowanie projektów misyjnych za pośrednictwem Dzieła Pomocy „Ad Gentes” Komisji Episkopatu Polski do spraw misji.

2. Przez cały okres Wielkiego Postu, w dni powszednie odprawiamy w naszym kościele Drogę Krzyżową o godzinie 17.00., a w każdą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 11.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach. Za odprawienie Drogi Krzyżowej w kościele, a także Gorzkich Żali możemy zyskać odpust zupełny. Ofiary składane na tacę podczas piątkowej Drogi Krzyżowej przeznaczone będą na kwiaty do Bożego Grobu.

3. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca,  powierzamy się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, a  w I Sobotę miesiąca powierzamy się Niepokalanemu Sercu Maryi.

4. Przyszła pierwsza niedziela miesiąca, 3 marca w naszym kościele jest adoracyjną. Po każdej Mszy świętej zamiast kazania, krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Ofiary na tacę przeznaczone są na utrzymanie naszego kościoła i klasztoru. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na tacę oraz za każdy dar serca złożony na potrzeby klasztoru i świątyni.

5.Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru tygodnika katolickiego „Idziemy”.

6.Wszystkim życzymy błogosławionego i radosnego tygodnia. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i polecamy opiece Matki Bożej i św. Tekli.  Szczęść Boże.

.