Skip to main content

2 Niedziela  Zmartwychwstania Pańskiego – 7.4.2024 

1. Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia Bożego modlimy się o miłosierdzie dla nas i całego świata. Po każdej Mszy św. z racji I Niedzieli miesiąca – adoracyjnej –  odmówimy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dziś modląc się tą  modlitwą możemy uzyskać odpust zupełny, a chorzy mogą uzyskać taki odpust,  poza kościołem, modląc się tam gdzie przeżywają swoje cierpienie.

2. Dzisiaj w naszym kościele jest dodatkowo Msza święta o godzinie 15.00, rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Doświadczając codziennie miłosierdzia Bożego starajmy się także okazywać miłosierdzie naszym bliźnim w codziennym życiu przez dobre uczynki i modlitwę.

3. Jutro w liturgii kościoła przeżywamy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, przeniesiona ze względu na Wielki Tydzień. Jest to Dzień Świętości Życia i modlitwy o poszanowanie ludzkiego życia, od poczęcia do naturalnej śmierci.Także jutro na Mszy św. o godzinie 8.00 będziemy polecać Bożemu Miłosierdziunaszych zmarałych we Mszy św. zbiorowej. Kartki z imionami zmarłych możemy składać w zakrystii.

4. Przypominamy, że w każdy wtorek po Mszy św. o godz. 8.00 jest nabożeństwo do   św. Antoniego z Padwy, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek do św. Tekli, patronki Ziemi Kolskiej, w piątek do św. Józefa, w sobotę do św. Jana Pawła II z odczytaniem próśb i podziękowań napisanych na kartkach lub przesłanych drogą elektroniczną na stronę internetową naszego klasztoru.

5. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, życzymy błogosławieństwa od Zmartwychwstałego Chrystusa Pana, opieki Matki Najświętsze i  świętych Patronów. 

6. Zachęcamy do lektury Pisma świętego i nowego numeru prasy katolickiej Idziemy.

.