Skip to main content

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:

– we wtorek święto św. Berarda i Tworzyszy, męczenników

– w środę wspomnienie św. Antoniego Opata

– w piątek  wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

2. W czwartek rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Kto w czasie trwania tej modlitwy uczyni cokolwiek dla Jedności Kościoła (np. modlitwa, post, jałmużna i weźmie udział w jej zakończeniu) może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. 19 stycznia przypada trzeci piątek miesiąca. Bractwo Żywej Drogi Krzyżowej i wszystkich wiernych,  zapraszany na Mszę św. wieczorną, a po niej na Drogę Krzyżową.

4. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz.13.00, będziemy się modlić w intencjach Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

5. Serdecznie zachęcamy i zapraszany, wszystkich chętnych do asysty klasztornej.  Swoją obecnością możemy ubogacić procesję przez niesienie feretronów, chorągwi czy w inny sposób udzielać się przy nabożeństwach w naszym kościele.

6. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszej nowej strony internetowej kolo.bernardyni.pl  W zakładkach znajdziemy: ogłoszenia; intencje mszalne; prośby do świętych, które możemy przesyłać pocztą elektroniczną; porządek nabożeństw; historię klasztoru; galerię zdjęć; skład klasztoru; oraz dane kontaktowe.

7. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Najświętszej i świętych Patronów. Pamiętamy o Was w modlitwie. W piątek swoje imieniny obchodzić będzie o. Henryk Brzeziński, na Mszy św. o godz. 17.30, będziemy polecać Jego osobę w modlitwie dobremu Bogu.

8. Zachęcamy do lektury Pisma świętego i czytania prasy katolickiej.