Skip to main content

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy obchodzić:

– w poniedziałek (04.03) święto św. Kazimierza, królewicza

2. Przez cały okres Wielkiego Postu, w dni powszednie odprawiamy w naszym kościele Drogę Krzyżową o godzinie 17.00., a w każdą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 11.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach. Za odprawienie Drogi Krzyżowej w kościele, a także Gorzkich Żali możemy zyskać odpust zupełny. Ofiary składane na tacę podczas piątkowej Drogi Krzyżowej przeznaczone będą na kwiaty do Bożego Grobu.

3. Jutro o godzinie 8.00 Msza święta zbiorowa za zmarłych. Kartki z imionami zmarłych można składać w zakrystii lub przed Mszą świętą.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca w tym dniu módlmy się o nowe o powołaniach do kapłaństwa i życia zakonnego.

5. W naszym kolskim szpitalu prowadzony jest remont oddziału wewnętrznego. Przy tym oddziale i oddziale dziecięcym powstała nowa kaplica szpitalna. Bardzo dziękujemy Panu Dyrektorowi, wykonawcom remontu i pracownikom szpitala za pracę przy kaplicy. Dziękujemy także wszystkim za złożone ofiary, na ręce ojca kapelana, przeznaczone zostaną na wyposażenie kaplicy. Zachęcamy, aby odwiedzając chorych, czy przy innej okazji będąc w szpitalu wstąpić na krótką modlitwę do Lekarza duszy i ciała.

6. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne przygotowane przez  Caritas. Dochód przeznaczony będzie na pomoc ludziom biednym i potrzebującym.

7. Zachęcamy do o lektury Pisma Świętego i nowego numeru tygodnika katolickiego „Idziemy”.

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, Bóg niech wam błogosławi. Polecamy Was opiece Matki Bożej i św. Tekli.  Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.

.