Skip to main content

3 Niedziela  Zmartwychwstania Pańskiego – 14.4.2024 

1. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny w Kościele mający nas przyprowadzić do źródła, jakim jest Boże Objawienie publiczne, spisane na kartach Pisma Świętego.

2. Przyszła IV Niedziela Wielkanocy nazwana Niedzielą Dobrego Pasterza, to dzień szczególnej modlitwy za powołanych do wyłącznej służby Bożej w Kościele oraz o nowe powołania kapłańskie. 

3. W przyszłą niedzielę 21 kwietnia, po Mszach św. odbędzie się akcja charytatywna Pola Nadziei na rzecz Hospicjum św. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu, otaczającego opieką osoby chore i cierpiące, których życie zbliża się do kresu. Zbiórkę ofiar do puszek przeprowadzą wolontariusze.

4. 19 kwietnia przypada trzeci piątek miesiąca. Bractwo Żywej Drogi Krzyżowej i wszystkich wiernych,  zapraszamy o godz. 17.30 na Mszę św. ,a po niej na Drogę Krzyżową.  

5. W najbliższych dniach swoje imieniny obchodzić będą o. Igor i o. Cecylian. Serdecznie zapraszamy, w sobotę o godz. 17.30  na Mszę św. w intencji Solenizantów, których polecamy waszej pamięci modlitewnej.

6. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, życzymy błogosławieństwa od Zmartwychwstałego Chrystusa Pana, opieki Matki Najświętsze i  świętych Patronów. 

7. Zachęcamy do lektury Pisma świętego i nowego numeru prasy katolickiej Idziemy.

.