Skip to main content

1. W liturgii Kościoła: :

– w środę  wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa

– w czwartek święto nawrócenia św. Pawła, Apostoła

– w piątek świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa

2. W czwartek zakończenie Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Kto w czasie trwania tej modlitwy uczyni cokolwiek dla Jedności Kościoła (np. modlitwa, post, jałmużna i weźmie udział jej zakończeniu może uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W każdym kościele naszej diecezji codziennie przez cały rok w wybranym jednymdniu odbywa się całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Taka adoracjaprzypada w naszym kościele w najbliższy czwartek 25 stycznia.

Dlatego po Mszy świętej o godzinie 8.00 będzie wystawienie Najświętszego

Sakramentu i krótka adoracja. Po południu o godzinie l5.00 dalszy ciąg adoracji.

Odmówimy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a później prywatna adoracja. O godzinie 17.00 odmówimy Różaniec w intencji naszej Ojczyzny i zakończenie adoracji. Prosimy wiernych, a szczególnie grupy modlitewne  gromadzące się przy naszym kościele, aby w tym dniu  od godziny 15.00 indywidualnie czy też we wspólnotach, poświęciły chwile czasu Panu Jezusowi na osobistej adoracji.

4. W przyszłą ostatnią niedzielę, miesiąca po Mszy świętej o godzinie 13.00 zmiana tajemnic różańcowych.

5. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na tacę oraz za każdy dar serca złożony na potrzeby klasztoru i świątyni.

6.Zachęcamy do nabywania i lektury nowego numeru tygodnika katolickiego „Idziemy”.

7.Wszystkim życzymy błogosławionego i radosnego tygodnia. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i polecamy opiece Matki Bożej i św. Tekli.  Szczęść Boże.