Skip to main content
  • Niedziela  Zmartwychwstania Pańskiego – 21.4.2024 

1. Dzisiejsza niedziela nazywana jest niedzielą Dobrego Pasterza. Jest to Światowy Dzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Przez cały  tydzień będziemy się szczególnie modlić o dobrych pracowników w winnicy Pańskiej.

2. Po Mszach św. Hospicjum św. Stanisława Papczyńskiego zaprasza  do uczestnictwa w akcji charytatywnej Pola Nadziei organizowanej na rzecz osób chorych, otoczonych opieką w licheńskim hospicjum. Na zewnątrz kościoła będą zbierane ofiary do puszek przez wolontariuszy. Zbiórkę ofiar do puszek przeprowadzą wolontariusze. Za gest dobrej woli każdy ofiarodawca otrzyma wizerunek żonkila, który przypomina o chorych walczących z nieuleczalną chorobą.

3.W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła :

– we wtorek (23. 04) Uroczystość św. Wojciecha, męczennika, patrona Polski

– w środę (24.04) wsp. Św. Fidelisa, męczennika

– w czwartek (25.04) święto św. Marka, Ewangelisty

 4. Trwamy w okresie 9 wtorkowej nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. W czasie Mszy św. o godz. 8.00  głoszone jest okolicznościowe kazanie. Po Mszy św. nabożeństwo z odczytaniem próśb.

5. W czwartek przypada dzień modlitwy o dobre urodzaje.

6. W przyszłą niedzielę  po Mszach świętych zbierane będą  ofiary do puszki na rzecz naszego Seminarium Duchownego.

7. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, życzymy błogosławieństwa od Zmartwychwstałego Chrystusa Pana, opieki Matki Najświętsze i  świętych Patronów. 

8. Zachęcamy do lektury Pisma świętego i nowego numeru prasy katolickiej Idziemy.