Skip to main content

1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła:

– w poniedziałek:  święto św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy.                                 Jest to Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego

– w czwartek: wspomnienie św. Atanazego, biskupa

– w piątek: Uroczystość NMP Królowej Polski

– w sobotę wspomnienie  Św. Floriana, męczennika

2. Trwamy w okresie 9 wtorkowej nowenny przed uroczystością św. Antoniego  z Padwy. W czasie Mszy św. o godz. 8.00  głoszone jest okolicznościowe kazanie.   Po Mszy św. nabożeństwo z odczytaniem próśb.

3. W środę rozpoczynamy miesiąc Maj, w sposób szczególny poświęcony Matce Bożej.  Nabożeństwa majowe w naszej świątyni będziemy odprawiać zarówno w dni powszednie jak i w niedziele o godzinie 17.00. Serdecznie zapraszamy.

4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej.  

5. W piątek 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. W imieniu władz powiatowych, samorządowych i klasztoru serdecznie zapraszamy  o godz. 11.00       na Uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny, która będzie poprzedzona, o godz. 9;45 marszem z pod budynku Starostwa Powiatowego  i złożeniem kwiatów  w miejscach pamięci narodowej. Msze święte  w naszym kościele jak w każdą niedzielę.

5. Dziś po Mszach świętych zbierane będą  ofiary do puszki na rzecz naszego Seminarium Duchownego. Za każdą ofiarę serdecznie dziękujemy.

6. Przyszła niedziela jest w naszym kościele adoracyjną. Ofiary składane na tacę  przeznaczone będą na utrzymanie naszego Kościoła i klasztoru. Po sumie procesja eucharystyczna.

7. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, życzymy błogosławieństwa od Zmartwychwstałego Chrystusa Pana, opieki Matki Najświętsze i  świętych Patronów. 

8. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i nowego numeru prasy katolickiej Idziemy.