Skip to main content

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W naszych modlitwach polecajmy uzależnionych od alkoholu i innych używek. Dzisiaj także obchodzimy  Światowy Dzień Chorego,  w modlitwie oddajmy  wszystkich chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują. Najświętsza Maryja Panna z Lourdes, niech uprasza potrzebne łaski.

2. Dziś po Mszach świętych zbierane będą ofiary do puszki na nasze zakonne Seminarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Za dar serca serdecznie dziękujemy.

3. 14 lutego w liturgii przypada  Środa Popielcowa, która  rozpoczyna w całym Kościele okres Wielkiego Postu. Obrzęd posypania głów popiołem jest dla nas znakiem gotowości wejścia na drogę nawrócenia. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzymaniu się od pokarmów mięsnych i spożyciu do syta jednego posiłku w ciągu dnia. Post obowiązuje wszystkich zdrowych od l8 – do 60 roku życia. Msze święte w naszym kościele z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane o godzinie 6.30. 8.00. 9.30, i 17.30. Od Środy Popielcowej rozpoczniemy  kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

4. Przez cały okres Wielkiego Postu, w dni zwykłe odprawiamy w naszym kościele codziennie Drogę Krzyżową o godzinie 17.00., a w każdą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 11.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Zachęcamy wszystkich do uczestnictwa w tych nabożeństwach. Za odprawienie Drogi Krzyżowej w kościele, a także Gorzkich Żali możemy zyskać  odpust zupełny. Ofiary składane na tacę podczas piątkowej Drogi Krzyżowej przeznaczone będą na kwiaty do Bożego Grobu.

5. 16 lutego przypada trzeci piątek miesiąca. Bractwo Żywej Drogi Krzyżowej i wszystkich wiernych,  zapraszamy o godz. 17.00 na Drogę Krzyżową,  a po niej na Mszę św.  

6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz.13.00, będziemy się modlić

w intencjach Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

7. Zachęcamy lektury Pisma Świętego oraz nowego numeru tygodnika katolickiego „Idziemy”.

8.Wszystkim życzymy błogosławionego. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i polecamy Was opiece Matki Bożej i św. Tekli.  Szczęść Boże

.