Skip to main content

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła:

– w środę wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy

– w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa

– w piątek  święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

– w sobotę  wsp. św. Justyna, męczennika

2. W najbliższy czwartek 30 maja Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. w naszym kościele w tym dniu będą sprawowane jak w każdą niedzielę o godz. 6.30, 8.00. 9.30, 11.00, 13.00 i 17.30. O godzinie 17.00 uroczyste nieszpory o Najświętszym Sakramencie i Litania do Matki Bożej. Procesji w tym dniu nie będzie w naszym Kościele, ponieważ jest procesja przez miasto. Przez całą Oktawę Bożego Ciała o godz. 17.00 Nieszpory, litania w maju do Matki Bożej, w czerwcu do Serca Pana Jezusa, procesja, a następnie Msza święta.

3. Trwamy w okresie 9 wtorkowej nowenny przed uroczystością św. Antoniego                            z Padwy. W czasie Mszy św. o godz. 8.00  głoszone jest okolicznościowe kazanie.               Po Mszy św. nabożeństwo z odczytaniem próśb.

4. W piątek 31, maja w naszym kościele przypada odpust z racji Święta Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Pod takim wezwaniem jest nasza świątynia. Z tej racji na Mszach świętych jak w zwykł dzień okolicznościowe kazanie.

5. W I sobotę miesiąca, l czerwca rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe, które sprawować będziemy po Mszy św. wieczornej. W tym dniu przypada także Dzień Dziecka, więc obejmijmy ich naszymi modlitwami.

6. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie naszego kościoła i klasztoru oraz za wszelką pomoc i życzliwość.

7. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, życzymy błogosławieństwa od Zmartwychwstałego Chrystusa Pana, opieki Matki Najświętszej i  świętych Patronów. 

8. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i nowego numeru Tygodnika Idziemy.