Skip to main content
  1. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym Kościoła:

– we wtorek święto św. Macieja, Apostoła

– w środę wsp. św. Małgorzaty z Kortony

– w czwartek święto św. Andrzeja Boboli, męczennika, patrona Polski

– w piątek wsp. św. Paschalisa Baylona, zakonnika

– w sobotę wsp. św. Feliksa z Cantalice, zakonnika

2. Trwamy w okresie 9 wtorkowej nowenny przed uroczystością św. Antoniego                       z Padwy. W czasie Mszy św. o godz. 8.00  głoszone jest okolicznościowe kazanie.               Po Mszy św. nabożeństwo z odczytaniem próśb. Przypominany że, w każdą środę jest nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek do św. Tekli patronki Ziemi Kolskiej, w piątek do św. Józefa i w sobotę do św. Jana Pawła II z odczytaniem próśb.

3. W jutro 13 maja rozpoczynają się nabożeństwa fatimskie. W tym dniu nabożeństwa, majowe i fatimskie będą połączone i odprawione o godzinie 17.00.Odmówimy litanię loretańską, a następnie procesja różańcowa. W czasie Mszy świętej wieczornej okolicznościowe kazanie. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej.

4. Nabożeństwa majowe w naszej świątyni, sprawowane są codziennie  o godzinie 17.00. Powierzajmy się naszej Matce i Królowej Polski w tej pięknej modlitwie, aby opiekowała się nami w codziennym życiu. Serdecznie zapraszamy.

5. W przyszły piątek, na wieczorną Mszę św. zapraszamy Bractwo Drogi Krzyżowej.

6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Do tej Uroczystości przygotowujemy się przez nowennę, którą odmawiamy po Mszy świętej wieczornej. W niedzielę odbędzie się także spotkanie FZŚ, o godz. 12.15 Koronka Seraficka, o 13.00 Msza św., a po niej spotkanie formacyjne.

7. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie naszego kościoła i klasztoru oraz za wszelką pomoc i życzliwość.

8. Wszystkim Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia, życzymy błogosławieństwa od Zmartwychwstałego Chrystusa Pana, opieki Matki Najświętszej i  świętych Patronów. 

9. Zachęcamy do lektury Pisma Świętego i nowego numeru Tygodnika Idziemy.